Get Adobe Flash player

Dzień Ziemi

Dnia 8.05.2015 r. w Publicznym Gimnazjum w Sobieniach - Jeziorach miał miejsce apel z okazji Dnia Ziemi. Święto w szkole powinno być obchodzone w kwietniu , jednak natłok obowiązków spowodował zmianę terminu . Uczniowie gimnazjum zostali poproszeni na salę gimnastyczną na początku czwartej godziny lekcyjnej . Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez nauczycielkę biologii oraz chemii - panią Teresę Siwińska .

Więcej…

Konkurs ,,Piosenka nie zna granic’’

W środę, 29 kwietnia, uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w finale powiatowego konkursu ,,Piosenka nie zna granic’’. Konkurs polegał na wykonaniu piosenki w dowolnym języku obcym. Z naszej szkoły do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowali się: Ewelina Kordas, która wykonała piosenkę „Eta Lubow” w języku rosyjskim, a wraz z nią Radosław Tomaszewski, który akompaniamentował jej grając na klawiszach, oraz Weronika Budyta, która zaśpiewała piosenkę w języku angielskim. Uczniowie udali się razem z panem Radosławem Stułką do Karczewa, gdzie zaprezentowali wybrane utwory przed jury, które uhonorowało Ewelinę i Radka trzecim miejscem w kategorii ,,Zespół’’. Po występach wszystkich młodych artystów był czas na poczęstunek i wspólne muzykowanie z rówieśnikami z innych szkół. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody w postaci dodatkowych punktów na świadectwie, a wszyscy uczestnicy konkursu upominki. Miejmy nadzieję, że w przyszłości uczniowie będą dumnie reprezentować nasze Gimnazjum na różnych konkursach, i że nasza szkoła dzięki nim będzie odnosić jeszcze więcej sukcesów.

Weronika Budyta

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej to coroczne, organizowane na wielką skalę wydarzenie. Miejsce spotkania jest ustalane w trakcie przygotowań, i zależy ono od konkretnej dyscypliny. W tym roku organizowane już po raz XVII, Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej odbyły się 24.04.2014r. w Radomiu i zgromadziły prawie 300 gimnazjalistów. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że w MIMS 2015 udział wzięli także uczniowie z naszej szkoły! Nasi reprezentanci to: Aleksandra Przybysz (Ic), Weronika Kurant (Ic), Milena Krydowska (IIIc) i Radosław Tomaszewski (IIIc). Dziewczyny biegły na 1000m, a Radek na 1500m. Gimnazjaliści z naszej szkoły wraz z trenerką i opiekunką p. Moniką Gładysz dotarli na miejsce busem z reprezentantami powiatu otwockiego.

Więcej…

,,Wielki sukces”

 

W czwartek 12 marca 2015r. przedstawiciela gimnazjalnego koła teatralnego w Sobieniach Jeziorach zaprezentowali spektakl pt. ,,Moralność pani Dulskiej” . Uczniowie szkoły zostali poproszeni, tego dnia, na czwartej godzinie lekcyjnej, by udali sie do budynku GOK-u, w celu obejrzenia przedstawienia. Długo oczekiwana adaptacja dramatu Gabrieli Zapolskiej, do której przygotowania rozpoczęły się w październiku 2014r., daniem wielu, okazała się wielkim sukcesem.

Więcej…

Więcej artykułów…