Get Adobe Flash player

W ostatnią środę, tj. 18 marca, uczniowie klas III uczestniczyli w dniu otwartym Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem. Na miejsce dotarliśmy wynajętym specjalnie autokarem, razem z opiekunami: panią M.Królak, panią A.Wójtowicz i p. M.Stachniakiem. Po kilkudziesięciu minutach jazdy byliśmy już w budynku głównym szkoły. Tam podszedł do nas przewodnik ze specjalną tabliczką „Sobienie Jeziory” i zaprowadził nas do jednej z sal, gdzie opowiedział nam o sobie i wskazał miejsce na zostawienie swoich rzeczy (jednocześnie mogliśmy już zobaczyć ogrom szkoły-duża liczba klas, masa uczniów i szerokie korytarze).

Więcej…

Dnia 9 marca 2015 roku odbyły się eliminacje powiatowe dziewcząt w piłkę ręczną w Józefowie. Pomimo bardzo krótkiego czasu przygotowawczego, nasz szkolny zespół zgłosił się do gry. Niestety dziewczyny od przejścia do finału oddzielił jeden gol. Jest to chyba jedna z gorszych porażek sportowych, bo od wygranej oddziela nas ten jeden punkt, który mógł być zdobyty tak wiele razy... No, ale jak to w piłce bywa - wszystko może się zdarzyć!

4 marca chłopcy z naszego gimnazjum spotkali się z Gimnazjum im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Osiecku na towarzyskim meczu piłki ręcznej. Obserwacje uczynione przed meczem pozwalają nam stwierdzić, iż nastroje naszej drużyny były pozytywne. Wszyscy czekaliśmy na widowiskowe zwycięstwo. Niestety realia okazały się troszeczkę inne. Po przyjeździe na halę w Osiecku nastąpiła rutynowa rozgrzewka sprawdzająca zgranie grupy. Następnie zaczął się mecz. Już od początku naszym chłopakom nie szło najlepiej. Mimo to wszystkim dopisywał dobry humor. Mecz skończył się porażką 36:10.

W czwartek dnia 5 marca o godzinie 20:00 . Uczniowie z naszej szkoli razem z żyletą dopingowali klub z Łazienkowskiej

Spotkanie Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław zakończyło się remisem 1:1. Jako, że przed tygodniem we Wrocławiu padł taki sam wynik, a dogrywka też nie przyniosła rozstrzygnięcia, potrzebna była seria "jedenastek". Te lepiej egzekwowali mistrzowie Polski, a wśród pokonanych pomylili się m.in. obaj bracia Paixao.

Głównymi jedenastkami ćwierćfinałowych klubów były:

Legia: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Dossa Junior, Inaki Astiz, Guilherme - Michał Masłowski, Tomasz Jodłowiec, Dominik Furman (113. Helio Pinto), Ondrej Duda, Michał Kucharczyk (102. Marek Saganowski) - Orlando Sa (46. Michał Żyro)

Więcej…

Więcej artykułów…