Get Adobe Flash player

W dniu 09.01.2015r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Przyjechał do nas teatrzyk, który miał za zadanie przypomnieć  naszym uczniom dzieje średniowiecza. Artyści przybliżyli nam w dość zabawny sposób życie Mieszka I i jego syna Bolesława Chrobrego. Była to tak zwana nauka przez zabawę. W celu zintegrowania się z naszymi uczniami aktorzy zapraszali na scenę poszczególnych uczniów, zakładali na nich odpowiednie stroje i kazali wcielać się w rolę Królów, książąt, bądź walecznych i dzielnych rycerzy. Jeden z zaproszonych na scenę chłopców miał np. za zadanie zabić dzika, a potem ściągnąć z niego skórę. Inna osoba wcielała się w rolę pięknej księżniczki, u której boku stał młody rycerzyk. Wszystkim podobała się ta zabawa. Chłopcy choć przez chwile mogli poczuć się jak prawdziwi królowie, z królewskim płaszczem i koroną na głowie. Aktorzy chcieli w ten sposób pokazać uczniom, że historia może stać się naprawdę interesującym przedmiotem. Dla młodszych widzów przedstawienie stało się znakomitą żywą lekcją historii, a dla starszych dobrym  materiałem powtórkowym przed egzaminem gimnazjalnym, który wkrótce przed nami!