W naszym gimnazjum trwa sezon wycieczkowy. 25 lutego klasy II wybrały się do Warszawy. Pierwszym miejscem postoju był Sejm Rzeczpospolitej Polski. Tam nasz młodzież została zapoznana przez panią przewodnik z historia polskiego parlamentaryzmu od XV wieku przez Sejm Czteroletni, II Rzeczpospolitą, czasy PRL-u po czasy obecne. Potem nasi uczniowie zostali zapoznani z głównym aspektem pracy polskiego parlamentu jakim jest proces legislacyjny, czyli tryb uchwalenia ustaw. Następnie wszyscy obecni zwiedzili najważniejsze miejsca, m. in. Sale Plenarną, gdzie odbywają się posiedzenia Sejmu oraz Salą Kolumnową, słynna m. in. Z posiedzeń komisji śledczych. Chwila zadumy nastąpiła przy tablicy upamiętniającej parlamentarzystów będących ofiarami II wojny światowej, ofiar katastrofy Smoleńskiej oraz tablicy upamiętniającej wizytę papieża Polaka Jana Pawła II w 1999 roku. Po zwiedzeniu sejmu uczniowie naszego gimnazjum wybrali się do kina na filmy: „Snajper” i „Kingsman: Tajne Służby”.