Get Adobe Flash player

W czwartek dnia 5 marca o godzinie 20:00 . Uczniowie z naszej szkoli razem z żyletą dopingowali klub z Łazienkowskiej

Spotkanie Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław zakończyło się remisem 1:1. Jako, że przed tygodniem we Wrocławiu padł taki sam wynik, a dogrywka też nie przyniosła rozstrzygnięcia, potrzebna była seria "jedenastek". Te lepiej egzekwowali mistrzowie Polski, a wśród pokonanych pomylili się m.in. obaj bracia Paixao.

Głównymi jedenastkami ćwierćfinałowych klubów były:

Legia: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Dossa Junior, Inaki Astiz, Guilherme - Michał Masłowski, Tomasz Jodłowiec, Dominik Furman (113. Helio Pinto), Ondrej Duda, Michał Kucharczyk (102. Marek Saganowski) - Orlando Sa (46. Michał Żyro)

Śląsk: Jakub Wrąbel - Paweł Zieliński, Tom Hateley, Piotr Celeban, Dudu Paraiba (63. Kamil Dankowski) - Flavio Paixao, Mariusz Pawelec, Lukas Droppa (106. Milos Lacny), Peter Grajciar, Mateusz Machaj (91. Robert Pich) - Marco Paixao Legia pomimo starań straciła bramkę już w 12 minucie Falvio głęboko zagrywa piłkę w pole karne, Kuciak wybija piłkę przed siebie, na 16. metrze dopada do niej Grajcar i kieruje do pustej bramki nad leżącym Kuciakiem.

Jednakże klub z Łazienkowskiej nie podawał się i juz w 53 min. kapitalne prostopadłe podanie Dudy do Michała Żyry, i jest wyrównanie. Oddał piękny mierzony strzał z pierwszej piłki.

Do końca regulaminowego czasu gry, a później w dogrywce rezultat się już nie zmienił i arbiter zarządził konkurs "jedenastek".

W ekipie z Dolnego Śląska zawiedli portugalscy bliźniacy Marco i Flavio Paixao, których uderzenia obronił słowacki bramkarz Legii Dusak Kuciak, oraz jego rodak Milos Lacny - nie trafił w bramkę. Wśród gospodarzy szansy nie wykorzystał tylko kolejny ze Słowaków - Ondrej Duda i Marek Saganowski w czwartej serii zapewnił mistrzom Polski awans do półfinału.