W ostatnią środę, tj. 18 marca, uczniowie klas III uczestniczyli w dniu otwartym Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem. Na miejsce dotarliśmy wynajętym specjalnie autokarem, razem z opiekunami: panią M.Królak, panią A.Wójtowicz i p. M.Stachniakiem. Po kilkudziesięciu minutach jazdy byliśmy już w budynku głównym szkoły. Tam podszedł do nas przewodnik ze specjalną tabliczką „Sobienie Jeziory” i zaprowadził nas do jednej z sal, gdzie opowiedział nam o sobie i wskazał miejsce na zostawienie swoich rzeczy (jednocześnie mogliśmy już zobaczyć ogrom szkoły-duża liczba klas, masa uczniów i szerokie korytarze).

Po krótkim wstępie zostaliśmy zaprowadzeni plątaniną korytarzy na piętro pierwsze, gdzie mieściła się jedna z auli szkolnych. Tam dyrektor szkoły, pan Zdzisław Majewski, powitał wszystkie przybyłe szkoły i poprosił jedną z nauczycielek o opowiedzenie krótko historii szkoły. Jednocześnie na rzutniku ustawionym obok, mogliśmy oglądać ciekawe zdjęcia z klas szkolnych i różnych imprez organizowanych przez Zespół Szkół w Miętnem. Po około godzinnym oficjalnym apelu, przewodnik wyprowadził nas z sali i odtąd mogliśmy swobodnie chodzić po szkolnych korytarzach. Pierwsze 20 minut zajęło nam rozpoznanie, gdzie do końca się znajdujemy i gdzie powinniśmy się udać. Zeszliśmy na parter, gdzie czekały na nas różne stoiska z wyrobami przygotowanymi przez uczniów szkoły (m.in. pyszne naleśniki z jabłkami, serem, ciasta i ciasteczka). W trakcie jedzenia można było usiąść na ławeczce i przy kubeczku kawy porozmawiać o interesujących rzeczach zauważonych w szkole. Jedną z nich niewątpliwie był fakt, iż uczniowie w szkole mogą przemieszczać się różnymi środkami transportu( widzieliśmy chłopców jeżdżących na motocyklach, rowerach i rolkach). W międzyczasie mogliśmy obejrzeć przedstawienie teatralne i pokaz odzieży eko (wykonanej np. z folii termoizolacyjnej). Po godzinnej przerwie powrócił pan przewodnik. Oprowadził nas po najciekawszych salach i atrakcjach szkolnych (m.in. basen, ogromne tereny sportowe i siłownię). Po zakończonym zwiedzaniu szkoły wsiedliśmy do autobusu i udaliśmy się….. oczywiście do pobliskiego McDonald’s. W pełni najedzeni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły (na szczęście lekcje się już skończyły).

Warto także dodać, że w czasie, gdy my objadaliśmy się pysznymi naleśnikami, nasza szkolna drużyna szczypiornistów z wielkim hukiem przeszła eliminacje do zawodów powiatowych w piłce ręcznej. Życzymy dalszych sukcesów!