,,Wielki sukces”

W czwartek 12 marca 2015r. przedstawiciela gimnazjalnego koła teatralnego w Sobieniach Jeziorach zaprezentowali spektakl pt. ,,Moralność pani Dulskiej” . Uczniowie szkoły zostali poproszeni, tego dnia, na czwartej godzinie lekcyjnej, by udali sie do budynku GOK-u, w celu obejrzenia przedstawienia. Długo oczekiwana adaptacja dramatu Gabrieli Zapolskiej, do której przygotowania rozpoczęły się w październiku 2014r., daniem wielu, okazała się wielkim sukcesem.

Świetna gra aktorska oraz oryginalny scenariusz zachwyciły  nie tylko nauczycieli, ale przede wszystkim większość uczniów. Obsada, w której skład weszli : Paulina Marciniak-Paulina Dulska, Mateusz Wachnik-Felicjan Dulski ,Patrycja Kurek –Hesia , Klaudia Mularczyk – Mela, Karol Czapliński – Zbyszko, Weronika Budyta – Hanka, Ania Zapaśnik – kuzynka  i Magda Jagodzińska – lokatorka kamienicy, zdaniem publiczności, zagrała bardzo profesjonalnie.  Spektakl odbył się pod kierownictwem, nauczycielki języka polskiego, pani Anny Wójtowicz.  O ścieżkę dźwiękową zadbał Radek Tomaszewski. Przedstawienie zaciekawiło uczniów i pracowników szkoły.   „ Jestem pod wrażeniem gry aktorskiej naszych uczniów. Prawdziwe talenty „ .  – Powiedziała pani Teresa Siwińska. Zapytana o zdanie, młodzież  gimnazjum zgodnie odpowiadała , że przedstawienie było bardzo zabawne, ciekawe. Zapytałam o zdani , kolegę klasy – Karola Łysiaka, który odpowiedział : ,, Cały czas się śmiałem. Super przedstawienie!’’ A, co do powiedzenia mają na ten temat sami aktorzy? ,,To była ciężka praca, cieszą się, że wszystko się udało. ‘’ – skomentowała Weronika Budyta. Prawdopodobnie pani Ania Wójtowicz, jako ,, przywódca ‘’ grupy teatralnej również jest zadowolona z osiągniętych efektów. Nie znalazłam osoby, której nie podobało się przedstawienie. Oczywiście spektakl nie mógł odbyć się bez ofiar. Dwie dziewczyny z klasy pierwszej gimnazjum poczuły się słabo i musiały opuścić nie pewien czas salę. Przyczynami były pewnie wysoka temperatura i zaduch, choć na niektóre z gimnazjalistek mogły, tak zadziałać sceniczny amant- Zbyszko. Jednak wszyscy nie mogą się doczekać kolejnych teatrzyków i życzą pani Ani oraz ,, jej ekipie ‘’ dalszych sukcesów.