Get Adobe Flash player

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej to coroczne, organizowane na wielką skalę wydarzenie. Miejsce spotkania jest ustalane w trakcie przygotowań, i zależy ono od konkretnej dyscypliny. W tym roku organizowane już po raz XVII, Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej odbyły się 24.04.2014r. w Radomiu i zgromadziły prawie 300 gimnazjalistów. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że w MIMS 2015 udział wzięli także uczniowie z naszej szkoły! Nasi reprezentanci to: Aleksandra Przybysz (Ic), Weronika Kurant (Ic), Milena Krydowska (IIIc) i Radosław Tomaszewski (IIIc). Dziewczyny biegły na 1000m, a Radek na 1500m. Gimnazjaliści z naszej szkoły wraz z trenerką i opiekunką p. Moniką Gładysz dotarli na miejsce busem z reprezentantami powiatu otwockiego. Pogoda tego dnia była bardzo dobra, choć utrudnienie w biegu mógł sprawiać mocny wiatr. Uczniowie byli zadowoleni z występu w tych zawodach, bo jak powtarzali sam udział w igrzyskach to wielkie wyróżnienie. Aby zakwalifikować się trzeba zająć co najmniej 12 miejsce w rejonowych zawodach (rozgrywki między 5 powiatami)

Radosław Tomaszewski i Karol Łysiak


 

Rejonowe Zawody w Pomiechówku w biegach przełajowych

W dniu 9.10.2014r. w Pomiechówku odbyły się Rejonowe Zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Do rywalizacji przystąpili najlepsi uczniowie z powiatów: otwockiego, wołomińskiego, legionowskiego, nowodworskiego i piaseczyńskiego. Nasi reprezentanci to: Weronika Kurant, Aleksandra Przybysz, Klaudia Mularczyk, Milena Krydowska, Jakub Mielcuch i Radosław Tomaszewski. Weronika, Ola, Milena i Radek jako, że zajęli wysokie miejsca zakwalifikowali się do Mazowieckich Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

W dniu 10.10.2014r. również w Pomiechówku odbyły się Rejonowe Zawody w Sztafetach. Dziewczyny miały do przebycia leśny dystans 800m. Skład naszej reprezentacji: Weronika Kurant, Aleksandra Przybysz, Klaudia Mularczyk, Milena Krydowska, Ewelina Kordas, Paulina Osiadasz, Weronika Skrzeczyńska, Kinga Kołnierzak, Kamila Sosnowska …….

Radosław Tomaszewski


Mistrzostwa Powiatu Otwockiego w biegach przełajowych:

W dniu 25.09.2014r. w Karczewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Otwockiego w biegach przełajowych. Chłopcy biegli dystans na 1500m, a dziewczęta na 1000m. Spośród naszych reprezentantów na podium stanęli: Weronika Kurant, Ola Przybysz, Radek Tomaszewski oraz fenomenalne trzecioklasistki: Milena Krydowska, Paulina Osiadasz, Klaudia Mularczyk i Ewelina Kordas, które obstawiły pierwsze 4 miejsca, nie dając szans innym rywalkom na tym dystansie. Najlepsi dostali możliwość wystąpienia w Rejonowych Zawodach w Biegach Przełajowych w Pomiechówku.

 

Radosław Tomaszewski