Dzień Ziemi

Dnia 8.05.2015 r. w Publicznym Gimnazjum w Sobieniach - Jeziorach miał miejsce apel z okazji Dnia Ziemi. Święto w szkole powinno być obchodzone w kwietniu , jednak natłok obowiązków spowodował zmianę terminu . Uczniowie gimnazjum zostali poproszeni na salę gimnastyczną na początku czwartej godziny lekcyjnej . Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez nauczycielkę biologii oraz chemii - panią Teresę Siwińska . wychowawczyni klasy I a postawiła na muzykalność chóru szkolnego i wybranych osób . Na scenie wykonywano piosenki związane głównie z przyrodą .  Utwory wykonywane były przy akompaniamencie Marysi Jędral oraz Radosława Tomaszewskiego . Za sprzęt odpowiedzialni byli : Zbyszek Pawłowski i Mateusz Wachnik , którzy należą do klasy III b .  Oprócz piosenek zaprezentowano krótką scenkę oraz wprowadzenie z uczestnictwem uczennic klas pierwszych . Publiczność z entuzjazmem zareagowała na znane przeboje takie jak :  "Tyle słońca w całym mieście" i  "Dmuchawce , latawce , wiatr" . Pokaz swoich możliwości dał jedyny "rodzynek" wśród śpiewających koleżanek - Jakub Skrzeczyński . Utwory były wykonywane w grupach , jak również solo . Apel zakończył się po około 45 minutach , czyli po jednej godzinie lekcyjnej . Po ukłonach nastąpiły długie i zasłużone brawa . Następnie uczniowie rozeszli się do klas , gdzie do końca dnia prowadzone były planowe zajęcia .
Pracę wykonały Aneta i Ola , uczennice klasy III a .