Dn. 12.06.2015r. uczniowie klas trzecich udali się na wycieczkę do Polskiej Akademii Nauk Ogród botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie, a następnie do Parku Linowego „Pod Palmami” w Pęcławiu. W Ogrodzie Botanicznym uczniowie oglądali przeróżne gatunki roślin, występujących na terenie Polski i nie tylko, m.in. rośliny: górskie, amerykańskie, występujące w lesie tropikalnym. Przewodnicy opowiadali o tych najciekawszych okazach. Zwiedzanie trwało 1,5h. Następnie udaliśmy się do parku linowego, gdzie prawie połowa uczniów udała się na trasy, a reszta żywnie im dopingowała z dołu. Nieobyło się bez grilla, przygotowanego przez opiekunów wycieczki. Większość uczniów przeszła trasę, choć niektórzy opadli z sił i musieli być ściągnięci z trasy. Pomimo drobnych wypadków wycieczka się udała i uczniowie byli zadowoleni.