Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 30 września bieżącego roku w Publicznym Gimnazjum w Sobieniach Jeziorach odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Po raz drugi wybory były połączone z ogólnopolskim projektem „Samorządy mają głos”. Brało w nich udział 11 kandydatów, czyli Szymon Frieda (Ic), Bartosz Kowalczyk (IIa), Zuzanna Paziewska (IIa), Łukasz Marciniak (IIb), Dominik Widłak (IIc), Anna Sosnowska (IIIa), Hubert Mentryba (IIIa), Karolina Michalczyk (IIIb), Emilia Lewińska (IIIc), oraz Igor Winek (IIIc). Komitety wyborcze wymienionych wyżej osób do ostatnich chwil próbowały zdobyć poparcie głosujących uczniów. Trwała zacięta i wyrównana walka. Komisja wyborcza miała ręce pełne roboty, gdyż frekwencja, w niektórych klasach wyniosła nawet 100%. Po zliczeniu głosów pierwsze miejsce zajęła Ania Sosnowska, drugie przypadło Emilii Lewińskiej, a trzecie należy do Igora Winka. Kolejne 3 osoby z odpowiednia liczbą głosów będą tworzyły Radę Samorządu, a są to: Karolina Michalczyk, Hubert Mentryba i Dominik Widłak. Jak widać ponownie uczniowie zaufali przedstawicielom trzecich klas. Gratulacje dla zwycięzców.