Dnia 10 listopada bieżącego roku grupa uczniów wyruszyła obóz językowy ,,EuroWeek- Szkoła Liderów'' odbywający się w malowniczej górskiej miejscowości Długopole Zdrój. Opiekunami zostali pan Mariusz Stachniak i pani Bożena Lempkowka.Od razu po przyjeździe uczestnicy poznali wolontariuszy, oraz odbyła się dyskoteka zapoznawcza. Każdego dnia podczas tygodniowego pobytu uczniowie zaczynali naukę o godzinie 9 a kończyli około 20, po skończonych zajęciach zawsze odbywały się zabawy taneczne. Gimnazjaliści na pierwszych lekcjach dokonali autoprezentacji,

oraz wzięli udział w zabawie o nazwie Secret Friend, która

polegała na wylosowaniu jednej osoby z grona i zrobieniu dla niej czegoś miłego, większość uczniów poszła na łatwiznę i kupiła wybrankowi czekoladę, ale zdarzyła się osoba, która ułożyła wiersz dla swojej pary. Codziennie podczas zajęć gimnazjaliści brali udział w przeróżnych zabawach i misjach np. musieli nakręcić horror, przebrać nauczycieli za uczniów i nauczyć ich tańczyć, udekorować salę w ozdoby świąteczne, przeprowadzić pokaz mody, wytańczyć Zumbe jako Zombie, zrobić reklamę wybranej marki, nakręcić film na podstawie własnego scenariusza oraz wiele innych. Nie obyło się bez podartej koszulki, oraz połamanego krzesła. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać kulturę takich państw jak: Kolumbia, Meksyk, Francja, Finlandia, Chiny, Rumunia, Litwa, Indie, Kenia, Filipiny, Argentyna, Włochy, Estonia. Wolontariusze opowiadali o zwyczajach, tradycjach o raz nie rzadko uczyli podstawowych zwrotów w swoim ojczystym języku. Między innymi gimnazjaliści dostali szanse aby poznać kroki taneczne salsy, oraz zaśpiewać piosenkę w języku Suahili, oraz obejrzeć wzruszającą prezentacje o programie Erazmus. Ostatniego dnia grupa wybrała się zwiedzać zamek Kłodzko i jego podziemia, a potem wyruszyła w podróż do domu.